KAYSERİ MELİKGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hacı KAYA´nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı.

19 Mayıs; esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Hacı KAYA´nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı.

          19 Mayıs 1919'da Samsun'da yakılan istiklal meşalesi Amasya, Sivas ve Erzurum'dan geçerek elden ele, dilden dile tüm vatan sathına yayılmıştır.

Bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen başlatılan bu yürüyüş, milletimizin birlik ve beraberliğinden, aynı hedef ve idealler etrafında kenetlenmesinden güç almış; dönemin çok ağır şartlarına rağmen tarihte eşine az rastlanır bir kurtuluş destanı yazılmıştır.

İstiklal mücadelesinin sembol günü olan bu günün, istikbalin sembolü olan gençlere armağan edilmesi de bir o kadar anlamlı ve önemlidir. Gençlerimizin, 19 Mayıs'ın içerdiği derin mananın idraki içinde, ecdadımızın emaneti olan bu vatanı daima koruyacaklarına, bizi biz yapan değer, ilke ve hasletlere sonuna kadar sahip çıkacaklarına yürekten inanıyorum.

Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle ve şükranla anıyorum.

 

Hacı KAYA

  İlçe Millî Eğitim Müdürü

Kılıçaslan Mah.Kızılırmak Cad.No 2 Melikgazi/KAYSERİ - 0352 233 28 69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.