KAYSERİ MELİKGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı KAYA´nın Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı...

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı KAYA´nın Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Mesajı...

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HACI KAYA” NIN EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

 

Sevgili Öğrenciler… 2017-2018 Eğitim-öğretim yılının sonuna geldiğimiz ve karnelerinizi aldığınız şu günlerde tüm yılın yorgunluğunu ve stresini atmak için dinlenmek, eğlenmek, hobilerinize zaman ayırmak ve sevdiğiniz etkinlikleri yapmak en doğal hakkınız. Ancak şunları asla unutmayınız. Yıl boyunca iyi bir öğrenci olmak için emek verdiniz. Bazen notlarınız sizi memnun etti bazense etmedi. Ama onları yükseltmek için elinizden gelen özveriyi gösterdiniz. Bugün ellerinize aldığınız karneleriniz sizin nasıl bir insan olduğunuzu değil, derslerinizden aldığınız notlarınızı gösteriyor. Karneleri istediği gibi gelen öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Fakat beklediği veya istediği sonuçları alamamış öğrencilerimiz de üzülmesinler. Hayat uzun ve meşakkatli bir yoldur. Bu yol da inişli-çıkışlıdır. Bazen seviniriz, bazense üzülürüz. Önemli olan ne olduğumuzu ve ne olmak istediğimizi bilmek ve ona göre davranmaktır. Sizler öğrencisiniz. Öğrenci, öğrenen kişidir. Sizlerin sorumluluğu; öğretmenlerinizin sizlere öğrettiği bilgileri özümsemeye çaba göstererek bilgi ve kültür dağarcığınızı geliştirmek olmalıdır. Bilgi dağarcığınızı artırıp, geliştirdiğiniz oranda önünüze çıkan sınavları ve her türlü engeli aşacak, hedeflerinize her geçen gün bir adım daha yaklaşacaksınız. Her şey sınav ve not değildir. Milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgili ve kültürlü bireyler olarak toplum tarafından onay gören, saygın kişilik sahibi bir birey olmanın daha önemli olduğunu unutmayınız. Tatilinizi istediğinizce geçirme planlarınızı gerçekleştirirken, dönem boyu öğretmenlerinizin yoğun emekler vererek sizlerin de çaba göstererek öğrendiğiniz bilgilerin unutulmaması, eksik bilgilerinizi tamamlamanız, tekrarlar yaparak kalıcı hale getirmeniz bizleri çok mutlu edecektir. Toplumun bilgili, kültürlü ve aydın bireylerine dönüşebilmeniz için tatil etkinlikleri arasında derslerinizi de ihmal etmeyiniz. Biliniz ki; her türlü sıkıntınızda sizleri dinleyecek sizlere yardımcı olacak sizleri anlayarak sizlere destek olacak öğretmenleriniz her zaman var olacaktır. Temel hedefimiz tüm gençlerimizi 2023 vizyonuyla buluşturabilmektir.

 

Sayın Veliler… Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Öğrenciler uzun bir çalışma döneminin meyvesi olarak gördükleri karnelerini alacaklar. Her ne kadar çocuğun başarısını ve yeteneğini değerlendirmede nihai bir belge olmasa da karne, hem veli hem öğrenci tarafından çok önemsenir. Aslında çocukların karnesindeki notlar sadece, farklı zamanlarda girdikleri sınavlardan aldıkları sonuçların göstergesidir. Çocukların evde ve okulda yaşadıkları, içinde bulunduğu yaş dönemine ait sıkıntıları, arkadaş ve aile ilişkileri vb. birçok etken çocukların karne notlarını etkilemektedir. Bu etkenler, karneye yansıyan notların nedenleri olabilir. Karnedeki notlar; anne, baba, çocuk ve öğretmen arasındaki ilişki ve iletişimin, çocuğun okula karşı tutumunun gözden geçirilmesi için bir fırsat olarak düşünülmelidir. Her şartta öğrencilerimizi sevmeye devam etmeliyiz.

 

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Öğretmenlerimiz… Bir yıl boyunca kendilerine, ailelerine, ilçemize ve ülkemize hayırlı ve faydalı olacak yeni nesiller yetiştirmek için maddi, manevi elinizden gelen her türlü çabayı gösterdiniz. Kimi zaman öğrencilerinizle kendi çocuklarınızdan, ailenizden fazla zaman geçirdiniz. Velilerimizden gelen telefonlara gece gündüz demeden cevap verdiniz. Bazı öğrencilerimizi kendi evlatlarınız gibi gördünüz ve ailelerinden biri oldunuz. Bu sene hep beraber öğrencilerimizin ve ilçemizin başarısını artırmak için seferber oldunuz. Sizlere minnettarız.

 2017-2018 öğretim yılı sonu itibariyle ilçemize bağlı okullarımızdan toplam 120.559 öğrenci karne alıp tatile çıkmış bulunmaktadır. Bu vesile ile geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin, velilerimizin ve tüm öğretmenlerimizin hayata dair her şeyin gönüllerince olmasını temenni ediyor, mutluluklar diliyorum.

                                                                                                         

                                                                                                          Hacı KAYA

                                                                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kılıçaslan Mah.Kızılırmak Cad.No 2 Melikgazi/KAYSERİ - 0352 233 28 69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.