KAYSERİ MELİKGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nazmi Toker İmam Hatip Ortaokulu Değerler Eğitimi

Düzenlenen programa Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, İl Müftü Yardımcıları, Melikgazi İlçe Müftüsü Musa Dolar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mahmut Tatlı, Yusuf Dündar ve Ercan Yıldız, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nihat Ergül, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demir, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdullah Karabulut ve Mehmet Emin Aslantürk, Nazmi Toker İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Gökhan Orak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
Nazmi Toker İmam Hatip Ortaokulu Değerler Eğitimi

Etkinlikte konuşan Nazmi Toker İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Gökhan Orak,” Değerler eğitimini aktif bir şekilde uygulama gayretindeyiz. Her değerle ilgili kitap, konferans ve edebi yarışmalar düzenleyerek farklı etkinlikler yapmaktayız. Tabi biz bunları, mesleğini hizmet şuuruyla yapan fedakâr eğitimcilerimizle yapıyoruz. Bu konu da öğrencilerimiz çok şanslı. Fedakarca çalışan öğretmenlerimize gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Tesettür değerleriyle ilgili dikkati çekmek için değişik konferanslar tertipledik ve ‘’Damladan Deryaya’’ isimli kitabı belirleyip kompozisyon yarışması düzenledik. Ayrıca okulumuzdaki panolara öğrencilerimiz tesettürle ilgili çeşitli çalışmalar hazırladılar. Diğer arkadaşlarına kılık kıyafetiyle örnek olan öğrencilerimize çeşitli ödüller verildi, okulumuza yeni başlayan tüm 5. sınıf öğrencilerimize başörtüsü hediye edildi, sınıflarda öğretmenlerimiz tesettürle ilgili bilgi ve paylaşımda bulundular. Bugün ki programımızda ise seçtiğimiz kitaptan dereceye giren öğrencilerimize ödüller vereceğiz. Okulumuzda tesettürle ilgili öğrencilerimizin hazırlamış olduğu afişlerden yapılacak sergiyle bu değerimizle ilgili son etkinliği de gerçekleştirmiş olacağız. Öğrencilerimize baktığımızda tesettürle ilgili çok ciddi bir farkındalık oluştuğunu ve bu hususta örnek bir tavır sergilediklerini görüyoruz. Ben bu yaşta Rabbimizin emrettiği Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’in tavsiyesine uygun bir şekilde giyinen öğrencilerimizi, onları yetiştiren ailelerini ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Programımızın tam da Efendimiz aleyhisselatu vesselamın dünyaya teşrif ettiği güne tevafuk etmesi de ayrı bir güzellik oldu. Rabbim bizleri, tüm öğrencilerimizi, Resul-ü Kibriya efendimizin yolundan giden ona layık bir ümmet eyler inşallah.’’ dedi. 

 

24-12-201524-12-201524-12-2015

 

Kılıçaslan Mah.Kızılırmak Cad.No 2 Melikgazi/KAYSERİ - 0352 233 28 69

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.